Sponsorlu Bağlantılar

Rise Online için yeni sunucuların ve official çıkışın duyurulmasıyla birlikte oyuna olan ilgi oldukça arttı, doğal olarak birçok oyuncunun aklında Rise Online’dan nasıl para kazanırım gibi sorular dönmeye başladı.

Bu yazımızda Rise Online nasıl para kazanabileceğiniz yöntemlerden bazılarına değineceğiz.

Burada anlatılan teknikler genel olarak özet niyetiyle listelenmiştir. Oyunda zaman zaman güncelleme olabileceğini ve bu tekniklerden elde edilen gelirin dinamik olabileceğini unutmayın.

Eklememizi istediğiniz öneriler için İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İçerik zamanla genişletilmeye devam edecektir.

Solo Para Kazanma

1. Çöp Farm

En bilindik ve masrafsız yöntemlerden biridir. Oyunda çöp item diye tabir edilen Ancient silahlar bulunmaktadır. Bu silahlar upgrade edilememesine karşın aynı seviyedeki normal silahla kıyasladığında NPC’ye satış fiyatı oldukça yüksektir.

Örnek bir çöp item:

fd2zqm9

Çöp farm slotlarından bazıları:

  • Haddar / Hagard: Lizardman, Black Mummy, Overseer

2. Epic / Unique Upgrade Scroll Farm

Oyundaki birçok slotta Epic ve Unique Upgrade Scroll düşmektedir. Epic Upgrade Scroll’un NPC fiyatı 1.400.000 Coin’ken, Unique Upgrade Scroll’un NPC fiyatı 2.960.000 Coin’dir. Bu fiyatların bir tık altına (veya pazar fiyatını inceleyerek ona göre ayarlayarak) pazara koyarak gelir elde edebilirsiniz.

3. Zindanlar

Not: Premium gerekir.

Rise Online solo ve grup halinde girilebilen zindanlar barındırmaktadır. Bu zindanlara girerek çeşitli değerli eşyalar düşürebilirsiniz. Tabi her girdiğiniz zindandan eşya düşürme gibi bir durum olmadığı için bu yöntem biraz şansınıza bağlıdır.

Hangi seviyede hangi zindana girebileceğinizi, hangi eşyaları düşürebileceğinizi Zindanlar rehberimizden öğrenebilirsiniz.

4. Meslekler (Toplayıcılık ve Crafting)

Rise Online’da toplayıcılık (gathering) ve üretim (crafting) kategorilerine ayrılmış birçok meslek bulunmaktadır. Maden, ot gibi ürünleri toplayarak bunları ister pazarda satarak para kazanabilir, isterseniz de bunları biriktirip üretim mesleklerinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde de çeşitli potlar, silahlar, zırhlar ve takılar üreterek gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Özellikle EXP ve Coin bonusu veren Roasted Corn, Roasted Potato, Asparagus with Poached Egg, Potatoes with Mushroom, Salmon in Tomato Sauce ve Tomato Quiche yemekleri EXP ve Coin kazanımını arttırdığı için bunlara yeni sunucularda oldukça yüksek talep olacaktır. Bunlar için gereken materyalleri toplayarak güzel bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Hangi meslekle ne toplanabilir, ne üretilebilir gibi sorularınız için mesleklere dair detaylı rehberlerimize buradaki Meslekler rehberimizden ulaşabilirsiniz.

5. Upgrade

Bu biraz tehlikeli bir yöntem. Öncelikle bir miktar sermayeye sahip olmanız gerekiyor. Bu sermayeyi çeşitli eşyaları satın alıp upgrade ederek arttırma şansınız varken tam tersine kaybetme şansınız da bulunmaktadır. Pazarı inceleyin ve en çok satılan ürünleri tespit etmeye çalışın ve bunları upgrade etmeye çalışın.

Tekrar hatırlatayım, bu biraz tehlikeli bir yöntem. Risk almayı seviyorsanız size kalıyor.

Ekiple Para Kazanma

1. Boss Kovalama

Death Valley’de birçok boss spawn olmaktadır. Ekibinizle bunları kovalayarak çeşitli Epic ve Unique eşyaları düşürebilir ve yüksek miktarlarda GB kasabilirsiniz.

2. Slotlarda Epic Eşya Farmı

Aslında bu madde solo para kazanma yöntemlerine de eklenebilir ancak özellikle yeni sunucularda çoğu klan ekip halinde slot döneceği için solo oyuncular başlarda bu yöntemde zorlanabilirler.

Yüksek seviye slotlarda parti kurarak Epic eşya kasabilirsiniz. Bu eşyaları da satarak gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Not: Sunucu başlarında Rare eşyalar da para kazandırabilmektedir. Zamanla Epic eşya sayısı artacağı için Rare’lerin piyasası da düşecektir.

Parayı Kastım Kasmasına Ama Bunu Nasıl Gerçek Paraya Çevirebilirim?

Kastığınız GB’leri çeşitli epin sitelerine satarak gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. GB piyasası sabit olmadığı için en pahalıya alan siteye satmanız faydanıza olacaktır (tabi merdiven altı sitelere de dikkat edin).