En son 23 Mayıs 2024 tarihinde güncellendi.

Weapon Smithing, Rise Online’da bulunan crafting (üretim) mesleklerinden biridir.

Weapon Smithing ile istenen materyaller birleştirilerek silahlar ve kalkanlar üretilebilmektedir. Weapon Smithing ile üretilen eşyalar, drop olarak elde edilenlerden güçlü değillerdir ama ya farklı alanlarda kullanılan iyi eşyalar ya da genel kullanıma göre çok az düşük güçte olanlardır. Weapon Smithing ile üretilen eşyalara, daha çok situational (duruma göre kullanılabilen) eşyalar diyebiliriz.

Weapon Smithing EXP Miktarları

SeviyeEXPSeviyeEXP
112.000211.152.000
224.000221.296.000
336.000231.440.000
448.000241.584.000
560.000251.752.000
672.000261.920.000
796.000272.160.000
8120.000282.400.000
9144.000292.880.000
10192.000303.360.000
11240.000314.080.000
12288.000324.800.000
13360.000335.760.000
14432.000346.720.000
15504.000357.920.000
16600.000369.120.000
17696.0003710.560.000
18792.0003812.240.000
19912.0003914.160.000
201.032.0004016.800.000
1-10 Arası804.000
11-20 Arası5.856.000
21-30 Arası19.944.000
31-40 Arası92.160.000
TOPLAM118.764.000

Weapon Smithing Üretimi Eşyalar

Weapon Smithing ile üretilen Epic kalitedeki silahlar +3 olarak üretilmektedir.

Üretim süresi (sn)Cooldown (dk)Kazanılan EXPMasraf (Coin)
Seviye 120400200
Seviye 240720400
Seviye 4611.080600
Seviye 6821.320800
Seviye 81021.6001.000
Seviye 121232.1001.200
Seviye 141442.7601.600
Seviye 181664.0002.400
Seviye 202086.0004.000
Seviye 2424108.0006.000
Seviye 28281510.80010.000
Seviye 30302012.80020.000
Seviye 32603024.00030.000
Seviye 34906036.000200.000
Seviye 3812012048.000500.000
Seviye 40180480120.0001.000.000
Üretim süresi (sn)Cooldown (dk)Kazanılan EXPMasraf (Coin)
Seviye 1 – Common meslek araçları20400200
Seviye 10 – Rare meslek araçları1233.0001.500
Seviye 20 – Epic meslek araçları2088.0004.000
Seviye 30 – Unique meslek araçları302014.40050.000

Rare, Epic ve Unique meslek araçlarını craftlarken, şansa bağlı olarak Enhanced versiyonlarının craftlanabilme şansı bulunmaktadır. Enhanced versiyonlar, toplama hızını ve kazanılan EXP’i arttırmaktadır:

  • Rare Enhanced: %3
  • Epic Enhanced: %5
  • Unique Enhanced: %7

Seviye 1

Silahlar

Training Knife
=
Icebrand
Iron Spike
Woodcutter’s Axe

Common meslek araçları

Common Fishing Rod
=
Common Pickaxe
Common Secateurs
Common Shovel
Common Sickle
Common Skinning Knife
Common Stonehammer
Common Wood Axe

Seviye 2

Crossbow
=
Long Handled Sickle
Outlander
Wooden Shield
Scepter *
+
/
/
* Scepter’ın Fire / Ice / Lightning hasar bonuslu versiyonları ayrı ayrı üretilmektedir. Tercihe göre Resistance Potion materyali kullanılır, hepsi değil.

Seviye 4

Beast Sword
=
Carving Knife
Frozen Circle
Training Axe

Seviye 6

Fine Axe
=
Hunting Bow
Silver Rapier
Training Shield
Spiritcaller *
+
/
/
* Spiritcaller’ın Fire / Ice / Lightning hasar bonuslu versiyonları ayrı ayrı üretilmektedir. Tercihe göre Resistance Potion materyali kullanılır, hepsi değil.

Seviye 8

Great Club
=

Seviye 10

Rare Fishing Rod
=
Rare Pickaxe
Rare Secateurs
Rare Shovel
Rare Sickle
Rare Skinning Knife
Rare Stonehammer
Rare Wood Axe

Seviye 12

Frozen Heart
=
Practice Sword
Stiletto
War Axe

Seviye 14

Kite Shield
=
Reflex Bow
Savage Axe
Grand Staff *
+
/
/
* Grand Staff’ın Fire / Ice / Lightning hasar bonuslu versiyonları ayrı ayrı üretilmektedir. Tercihe göre Resistance Potion materyali kullanılır, hepsi değil.

Seviye 18

Hardedge
=
Seismic Hammer

Seviye 20

Silahlar

Chopper
=
Destroyer
Frostblade
Iron Hammer

Epic meslek araçları

Epic Fishing Rod
=
Epic Pickaxe
Epic Secateurs
Epic Shovel
Epic Sickle
Epic Skinning Knife
Epic Stonehammer
Epic Wood Axe

Seviye 24

Light Glaive
=
Netherblade
Shield of the Town Watch
Steel Axe
Steel Crossbow
Whirling Mace
Skull Cane *
+
/
/
* Skull Cane’in Fire / Ice / Lightning hasar bonuslu versiyonları ayrı ayrı üretilmektedir. Tercihe göre Resistance Potion materyali kullanılır, hepsi değil.

Seviye 28

Berserker Blade
=
Double Edged
Nimble
Necromancer’s Staff *
+
/
/
* Necromancer’s Staff’ın Fire / Ice / Lightning hasar bonuslu versiyonları ayrı ayrı üretilmektedir. Tercihe göre Resistance Potion materyali kullanılır, hepsi değil.

Seviye 30

Silahlar

Bone Crusher
=
Guardian’s Shield
Sinister
Skullhorn

Unique meslek araçları

Unique Fishing Rod
=
Unique Pickaxe
Unique Secateurs
Unique Shovel
Unique Sickle
Unique Skinning Knife
Unique Stonehammer
Unique Wood Axe

Seviye 32

Last Letter
=
Annihilator
Defender
Blaze
Bluewing
Brutal Impaler
Eternal Axe
Golden Snake
Hand Axe of Minotaur
Moonlight
Starlight
Tabarise

Seviye 34

Superior Doombringer
=
Superior Earthshaker
Superior Frozen Mace
Superior Harpoon
Superior Hatred’s Blade
Superior Hellreaver
Superior Hysterial Staff
Superior Jeremias’ Claymore
Superior Swiftblade
Superior Vixen
Superior War Scythe

Seviye 38

Superior Exalted Doombringer
=
Superior Exalted Earthshaker
Superior Exalted Frozen Mace
Superior Exalted Harpoon
Superior Exalted Hatred’s Blade
Superior Exalted Hellreaver
Superior Exalted Hysterial Staff
Superior Exalted Jeremias’ Claymore
Superior Exalted Swiftblade
Superior Exalted Vixen
Superior Exalted War Scythe

Seviye 40

Shield of Prophecy
=
Enhanced Viper
Jade Dagger
Axe of Destruction
Cannibal Blade
Hell’s Scream
Luna’s Fire Rod
Luna’s Flash Rod
Luna’s Glaze Rod
Mithril Spear
Rogue Shield
Warlock’s Shield

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Başlayanlar

Son Güncelleme Notları

Celestial Anklet

Toplayıcılık ve Crafting