En son 24 Şubat 2024 tarihinde güncellendi.

Rise Online’da klan sistemine dahil olan klan binaları sistemi bulunur.

Bu sistemde oyuncular materyaller ve kaynaklar kullanarak çeşitli yapıları geliştirerek klanlarına sağlayabilecekleri bonusların kilidini açabilmektedir.

Sağlanan bu bonuslar belirli süreliğine etkinleştirilir ve bu bonuslardan aktif olduğu sürece tüm klan üyeleri faydalanabilmektedir.

Klan Binaları

Altar of Magic

Altar of Courage

Altar of Agility

Hunter’s Camp

Scout Camp

Mercenary Camp

Shaman Hut / Magic Tower

Warehouse

Marketplace

Klan binalarının bonusları

Aktif bina buff’larının etki süresi 2 saattir. Pasif bufflar doğrudan klana etki etmektedir (örn. Main Hall). Kullandıktan sonra 24 saat cooldown süresi bulunur ve 3 kullanımdan sonra ilgili binayı tamir etmeniz gerekmektedir. Tamir ederken sembolik miktarda malzeme istenmektedir ve herhangi bir tamir süresi bulunmamaktadır, direkt tamir edebilirsiniz

Klan binaları nasıl yükseltilir?

Klan binaları arayüzüne girdikten sonra yükseltmek istediğiniz binaya ardından altında çıkan yeşil yükseltme butonuna tıklayın. Çıkan pencerede ilgili binayı bir sonraki seviyeye yükseltmek için ihtiyacınız olan kaynak ve materyal sayısı gösterilecektir. Eğer klanınız yeterli kaynağa sahipse Upgrade butonuna tıklayarak yükseltme işlemini başlatabilirsiniz.

İlgili binanın seviyesine bağlı olarak bu süre 6 saniyeden 10 güne kadar çıkabilmektedir.

Bazı binalar yükseltme işlemi sırasında diğer binalara (örneğin hepsi Main Hall’a bağlıyken, Tavern Warehouse’a bağlıdır) bağlıdır.

Örnek: Tavern’i seviye 3’e yükseltmek için hem Main Hall’u hem de Warehouse’u seviye 3’e yükseltmiş olmanız gerekmektedir.

Klana bağış nasıl yapılır?

Rise Cash, Battle Point ve Coin bağışını klan penceresindeki Donate / Donation Logs seçeneği üzerinden yapabilirsiniz. Oak Plank gibi kaynakları ise direkt çantanızdan sağ tıklayarak bankanıza bağışlayabilirsiniz.