En son 24 Mayıs 2024 tarihinde güncellendi.

ROW Assistant, karakterinizin otomatik olarak EXP kasabilmesini sağlayan bir araçtır.

ROW Assistant Ücretlendirmesi

ROW Assistant, her gün en fazla 23 saat kullanılabilmektedir (premiumsuz* 21 saat).

* Farm Premium kullanıcıları günlük 1 saat (aylık 30 saat) ücretsiz kullanım hakkına sahipken, EXP Premium kullanıcıları günlük 2 saat (aylık 60 saat) ücretsiz kullanım hakkına sahiptir.

Ekstra olarak 7 ve 3 saat kullanım süresi ekleyebileceğiniz Magic Puppet ve Power Up eşyaları bulunmaktadır.

Magic Puppet

Magic Puppet eşyası ROW Assistant kullanım sürenize 7 saat eklemenizi sağlar. Magic Puppet günde en fazla 15 saat süre sağlamaktadır. Yalnızca Rise Cash ile satın alınabilir. Elbette pazardan da Coin karşılığında diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.

Magic Puppet ürünü marketten 1 adet olarak satın alınabilmektedir. Dilerseniz birden fazla Magic Puppet satın alarak Magic Puppet Balance kısmına ekstra olarak süre depolayabilirsiniz. Depoya eklediğiniz ekstra süre günlük kullanıma etki etmez. Magic Puppet kullanarak 15 saati dolduran kullanıcılar (2 puppet’ın tüm süresi + diğerinin 1 saati = 15 saat) sürenin sıfırlanması için sunucu saatinin 22:00 olmasını beklemesi gerekmektedir. 22:00’dan sonra tekrar kullanıma devam edebilir.

Power Up

Power Up, ROW Assistant kullanım sürenize 3 saat eklemenizi sağlar. Power Up günde en fazla 6 saat süre sağlamaktadır. Yalnızca ROCO Coin ile satın alınabilir. Elbette pazardan da Coin karşılığında diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.

Power Up ürünü marketten 1 adet olarak satın alınabilmektedir. Dilerseniz birden fazla Power Up satın alarak Power Up Balance kısmına ekstra olarak süre depolayabilirsiniz. Depoya eklediğiniz ekstra süre günlük kullanıma etki etmez. Power Up kullanarak 6 saati dolduran kullanıcılar (yani 2x Power Up) sürenin sıfırlanması için sunucu saatinin 22:00 olmasını beklemesi gerekmektedir. 22:00’dan sonra tekrar kullanıma devam edebilir.

Repair Hammer

Repair Hammer eşyasını ROW Assistant kullanırken Support Skills kısmına yerleştirerek kullanabilirsiniz. Eşyalarınızın tamiri geldiği zaman otomatik olarak bu işlemi gerçekleştirir. Sadece ROCO Coin ile satın alınabilir. Markette 20’li paket olarak bulunmaktadır. Pazardan da Coin karşılığında diğer oyunculardan satın alabilirsiniz.

Repair Hammer, Magic Puppet ve Power Up eşyalarının pazara konması için süre kısıtlaması yoktur. Marketten alınan eşya direkt olarak Trade edilebilir ya da Pazara koyulabilir.

ROW Assistant Kullanım Kısıtlaması

ROW Assistant yalnızca belirli kanallarda kullanılabilmektedir.

Aarvad

Aarvad sunucusunda 1. kanal hariç tüm kanallarda ROW Assistant kullanılabilmektedir.

Galia ve Mantis

Galia ve Mantis sunucularında ROW Assistant kullanımı aşağıdaki gibi işlemektedir:

 • Kanal 1 – Kapalı (Drop açık)
 • Kanal 2 – Kapalı (Drop açık)
 • Kanal 3 – Açık (Drop açık)
 • Kanal 4 – Açık (Drop açık)
 • Kanal 5 – Açık (Drop açık)
  • Dorion ve Kingdom’larda 5 ve sonraki kanallarda toplayıcılık kapalıdır.
 • Kanal 6 – Açık (Drop açık, toplama kapalı)
 • Kanal 7 ve sonrası – Açık (Drop kapalı)
  • Toplayıcılık yalnızca Haddar 7 ve Hagard 7 kanallarında açıktır.

ROW Assistant Kullanımı

F12 tuşuna tıklayarak ROW Assistant ekranını açabilirsiniz.

Overview

ROW Assistant - Overview

Overview panelinde ROW Assistant’taki ücretsiz sürenizi, Magic Puppet ve Power Up üzerinden elde ettiğiniz sürelerinizi takip edebilirsiniz.

Alt kısımda sunucu saatine göre ücretsiz sürenizin ne zaman yenileneceğini (Türkiye saatiyle 22:00) görebilirsiniz.

Potion Settings

ROW Assistant - Potion Settings

Bu kısımda kullanmak istediğiniz Health ve Mana Potion eşyalarını doğru yerleştirip belirli bir Health ve Mana sınırına ulaştığı zaman otomatik kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Skill Settings

ROW Assistant - Skill Settings

Bu panel Solo ve Party olarak kullanmak istediğiniz tüm yetenekleri ayarlayacağınız ekrandır.

Yeteneklerinizin düzgün şekilde çalışması için kullanmak istediğiniz kısmın başındaki ROW Assistant işaretine tıklamanız gerekmektedir.

Attack & Debuff Skills

Buradaki kutulara kullanmak istediğiniz saldırı veya Debuffer Priest iseniz debuff yeteneklerini ekleyin.

Use selected skills in order: Kutulara yerleştirilen yetenekleri sırayla kullanır. Debuffer Priest’ler debuffları belirli bir sırayla atmak için bu seçeneği seçmelidir.

Use selected skills randomly: Kutulara yerleştirilen yetenekleri rastgele bir şekilde kullanır.

Support Skills

Kullanacağınız destek yeteneklerini yerleştireceğiniz kısım burası, Recovery yüzdesine bağlı olarak karakterinizin kendisine heal yeteneği vb. kullanmasını sağlar. Rogue sınıfı Adrenaline ve kendisine Dash atmak istiyorsa bunları buraya yerleştirebilirken, Priest sınıfı Strength gibi yetenekleri buraya yerleştirebilir.

Buraya kendinizi iyileştirmek için heal yeteneği koyduysanız, sağ alt tarafta yer alan Healing skills will be triggered at değerinde belirtilen değere göre heal atar. Partiye heal atmak için Healing Skills bölümünü kullanacağız.

Healing Skills

Bu alan parti odaklı heal yeteneklerini yerleştiriyoruz. Yine sağ alt tarafta yer alan Healing skills will be triggered at değerinde belirtilen değere göre parti oyuncularına (kendiniz dahil) heal yeteneği uygular.

Support (for the party)

Partiye buff vs. atmak için yerleştirilecek yeteneklerin alanıdır. Örneğin Priest Sınıfının parti üyelerine Buff, Mana regen vb. yeteneklerini kullanması için yerleştirme yapacağı alan.

Gameplay Settings

row assistant gameplay settings

Auto-use Repair item: Kullandığınız eşyaların tamiri gerektiği durumlarda Repair Hammer veya eşya tamir eden yemeklerin otomatik olarak kullanılması için bunu işaretliyoruz.

Teleport to town when you need an item (i.e. adrenaline potion, arrow): Örneğin; Assassin veya Archer sınıfında olan bir oyuncunun üzerinde Arrow tükendiği zaman otomatik olarak town’a ışınlanmayı sağlar.

Teleport to town when any of your item’s durability hits 0: Kullanmış olduğunuz silahın dayanaklılığı kalmadığı zaman otomatik olarak krallığa ışınlanmanızı sağlar. Auto-use Repair item seçeneğini seçtiyseniz bunu seçmeyin.

Auto-party register password: Partinizi kurarken bir şifre belirleyebilirsiniz ve bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda bu şifreyi parti üyelerine verip, Disconnect, Relog durumlarında otomatik olarak parti daveti atmanızı sağlayabilirsiniz. Örn: #add, #add123

Auto-Teleport password: Mage sınıfı için Otomatik Teleport şifresi kısmı, partinizde bulunan Mage buraya bir şifre belirler ve bunu özel mesaj ile veya partiye yazan kullanıcıyı otomatik olarak yanına ışınlar. Örn: #tp, #tpparty, #tp123 vb.

Selected Monster: Sadece sizin belirlediğiniz yaratıklara atak yapmanızı sağlar. Yaratık seçimi için önce fareyle yaratığı seçin, sonrasında + butonuna tıklayın (silmek için de çarpıya tıklayabilirsiniz). Yaratığı seçmezseniz altta belirlenen menzile giren tüm yaratık türlerine saldırır / debuff atar.

Attack Range: Karakterin en fazla kaç metre menzil içindeki yaratıklara saldırı başlatacağını belirler.

Travel distance: Karakterinizin kaç metre içerisinde hareket etmesini istediğinizi belirtirsiniz. Yaratığın bu mesafeden uzağa gitmesi gibi durumlarda, karakter ROW Assistant’ı başlattığınız noktaya geri döner, sonrasında tekrar çalışmaya devam eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Başlayanlar

Son Güncelleme Notları

Celestial Anklet

Toplayıcılık ve Crafting