En son 25 Mayıs 2023 tarihinde güncellendi.

rise online logo

Rise Online World (Rise Online), Rokosoft‘a ait Rokogame Studios tarafından geliştirilen ve 15 Nisan 2022’de çıkış yapan bir devasa çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunudur. Oyun, Lunaskar ve Protean ırkları arasındaki savaş üzerine kuruludur.

Rise Online’ın geliştirilme ve çıkış süreci

11 Şubat 2020’de resmî YouTube kanalında yayınlanan tanıtım fragmanıyla adını duyuran Rise Online World, kısa sürede on binlerce kişi tarafından izlenerek büyük ilgi gördü ve hatırı sayılır bir hayran kitlesi kazandı.

Oyunun oyuncularla ilk etkileşimi 30 Ağustos 2020’de gerçekleştirilen Ön Eleme etkinliğiyle oldu. Başvurularla seçilen 300 kişi, oyunu test etmek üzere İstanbul’daki bir e-spor merkezine davet edildi.

16 Aralık 2020’de Alfa 1.0 test güncellemesi ile oyun yalnızca çevrim içi olarak 1.500 kişiye açıldı ancak yaşanan büyük ilgi nedeniyle oyuna erişim ilerleyen saatlerde herkesin erişimine açıldı. Alfa 1.0 etkinliği sırasında 3.000’e yakın geri bildirim alan Rise Online World, Alpha 1.0 testini 25 Aralık 2020’de tamamladı.

23 Nisan 2021’de Alfa 2.0 sürümüyle aktif olarak oynanabilir hale gelen oyun, 15 Nisan 2022 tarihinde erken erişim olarak çıkış yaptı.

Daha fazla bilgi için: Rise Online Viki

Rise Online Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sınıflar

Rise Online World’de 4 temel sınıf bulunmaktadır:

Rogue

Rogue

Assassin

Archer

Warrior

Warrior

Attacker

Defensive

Priest

Priest

Buffer

Debuffer

Healer

Mage

Mage

Fire

Ice

Lightning

Irklar

Oyunda Protean ve Lunaskar adlı 2 rakip ırk yer almaktadır. Irkların oynayışa etkisi bulunmaz.

Haritalar

Rise Online çeşitli seviye aralıklarında çeşitli haritalara sahiptir:

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Başlayanlar

Son Güncelleme Notları

Celestial Anklet

Toplayıcılık ve Crafting