En son 6 Mart 2024 tarihinde güncellendi.

Krallık Sistemi Nedir?

Krallık sistemi, 7.0.0 güncellemesiyle Rise Online’a eklenen bir sistemdir. Bu sistemde oyuncular arasında bir seçim yapılır ve sunucudaki oyunculardan en yüksek oyu alan oyuncu kral seçilir ve çeşitli yetkiler alır.

Biliyor muydunuz?

Krallık sistemi, 26 Temmuz 2023 tarihli bakım sırasında Discord kanalında gerçekleştirilen sesli sohbette topluluk yöneticisi SunRise tarafından duyuruldu.

Kral Adayı Olmak İçin Gereken Şartlar

  • Aday gösterilen oyuncunun klanının, klan sıralamasında ilk 10’da olması gerekir.
  • Klanın seviye 3 olması, dolayısıyla Main Hall‘un minimum seviye 5 olması gerekir.
  • Minimum 10.000 Battle Point (Loyalty, sol taraftaki BP) sahibi olunması gerekir.
  • Minimum seviye 70 olunması gerekir.
  • Farm, Battle, EXP veya Complete Premium sahibi olunması gerekir.

Adaylık Süreci

Adaylık süreci başladığında ilk 10’daki klanların liderleri kendilerini veya klanlarından şartları yerine getiren bir oyuncuyu aday gösterirler.

Adaylık başvuruları 24 saat sürer. Adaylar belirlendikten sonra oylama sürecine geçilir.

Oylama Süreci

Adaylık süreci tamamlandıktan sonra yine 24 saat süren bir oylama süreci başlar. Bu süreçte Premium sahibi oyuncular kral seçilmesini istedikleri oyuncuya Kingdom ara yüzünden oy verirler. Bu sürecin ardından 5 dakikalık bir oy sayım süreci başlar.

Oyların Sayımı

Kullanılan oyların sisteme geçilmesi için oylama sürecinin tamamlanmasından sonra geçen 5 dakikalık bir süreçtir. Oylama süreci sonuna doğru seçilen kral zaten aşağı yukarı belli olur.

Kralın Seçimi

Oyların sayımının ardından sunucunun yeni Lunaskar ve Protean kralları belli olur. Krallar 15 gün boyunca yönetim hakkı elde eder. 15 günün ardından yeni kral seçim süreci başlar.