Last updated on 7 August 2023.

Note: The Offline (Vice) Merchant system is currently not implemented into the game. It was used for testing purposes during the alpha / beta process, it is unclear whether it will be added to the game.

Note 2: Translation of this page is to be started.


Sağ alt kısımda bulunan Ticaret sekmesine, daha sonra karşımıza çıkan iki seçenekten Vice Merchant sekmesine tıklayın.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Daha sonra karşımıza Offline Pazarda satışını yapacağımız itemler için 8 adet slot çıkacak. Itemleri hemen alt kısımda bulunan Invertory / Çantamızdan fareyle sürükleyip yukarıdaki kutulara yerleştiriyoruz ve item(ler)in satış fiyat(lar)ını belirliyoruz.

j7skzoa

Offline Pazarımız kurulduğu zaman karakterimizin bir klonu oluşuyor ve pazarımız kurulmuş oluyor. Görselde görebileceğiniz gibi, Offline Pazarımız kuruldu.

Offline Pazar’ın amacı, siz örneğin Grup/Solo Dungeonlar, PK (Savaş Alanları) gibi herhangi bir savaş alanında oynarken, satacak olduğunuz itemleri şahsen kendiniz pazar kurup başında saatlerce satılmasını beklememeniz için yapılmıştır. Offline Pazar’da satılacak itemleriniz orada satılır, siz oyundayken yine yapmak istediğiniz şeyleri yapabilirsiniz ve zamanınız bilgisayar başında beklemek ile geçmez.

1161wrw

Offline Pazarınızı kurdunuz, kurduğunuz Offline Pazarınızda bazı itemler satıldı, bazıları ise duruyor. Daha sonra pazarı bozduğunuz zaman, satılan itemleriniz ve pazarda kalan satılmayan diğer itemlerin çantanıza gelmediğini görüyorsunuz, yalnız sol üst kısımda olan Mesajlar bölümünde satılan ürünleriniz ve satılmayan diğer ürünlerinizi görebiliyorsunuz oradan çantanıza ürünlerinizi alamıyorsunuz çünkü orada o fonksiyon bulunmuyor.

75kkna5

Satılan ve diğer satılmayan Offline Pazardaki itemleri ve paranızı, hemen alt kısımda bulunan Ticaret sekmesine tıklayıp daha sonra Auction House kısmına tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Karşınıza gelen ekranda 3. kısımda olan History sekmesine giriyorsunuz ve burada satmış olduğunuz itemlerin üzerinde Sold etiketi görürsünüz, satılmayan itemler ise normal bir şekil de görüntülenir.

Satılan itemelrin parasını ve satılmayan itemleri tekrar çantanıza alabilmek için karşınıza çıkan sayfadaki itemlere tıklayarak Take düğmesine basarak çantanıza alıyorsunuz. Offline Pazar sistemi tam olarak bu şekilde çalışıyor.

k7qj95o

Offline Pazarı bozmak için ise ekranın üst kısmında bulunan, Mesaj kutusuna tıklayıp, daha sonra hemen alt kısımda bulunan Pazarı boz düğmesine tıklayarak pazarınızı bozabiliyorsunuz.

nfsgm4k

Source: https://forum.riseonlineworld.com/konular/5563/